با تلاش نفسگیر آتش نشانان يزد آتشسوزي انبار شركت تينر سازي در زارچ مهار شد

با تلاش نفسگیر آتش نشانان يزد آتشسوزي انبار شركت تينر سازي در زارچ مهار شد


با تلاش نفسگیر آتش نشانان يزد آتشسوزي انبار شركت تينر سازي در زارچ مهار شد

حریق گسترده در محوطه باز يك شركت تينر سازي واقع در شهرك صنعتي زارچ ، با تلاش بي وقفه نيروهاي عملياتي ایستگاههای شماره 3 و 4 و 7 مهار و از گسترش حریق به دیگر قسمتهای شركت جلوگیری شد .

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، مجيد موركيان مدير عملياتي منطقه يك سازمان كه از ابتدا در محل حادثه حضور داشت گفت : رخداد این حادثه رأس ساعت 4:11 بامداد اولين روز از ماه مهر به سامانه 125 این سازمان اطلاع رسانی مي شود و ستاد فرماندهي چون محل حريق خارج از حوزه استحفاظي شهر يزد مي باشد ، همزمان با اخذ مجوز از مديرعامل سازمان ، به سرعت آتش نشانان ايستگاه هاي مذكور را با 3 دستگاه خودرو عملياتي جهت كمك به آتش نشانان زارچ اعزام مي كند .

وي افزود : آتش نشانان بی درنگ همزمان با اجراي عمليات ایمن سازی محل، عمليات خاموش کردن شعله های آتش را با بکارگیری چند رشته لوله آبدهی پر فشار ، محاصره کرده و تحت کنترل خود درآوردند و در نهایت توانستند با همکاری پرسنل آتش نشانی زارچ و اشکذر این آتش سوزی را ساعت 6:23 بامداد ، پس از 2 ساعت تلاشي بي وقفه مهار و قبل از گسترش و بروز خسارت بیشتر محل را كاملاً ايمن كنند .

آتش پاد دوم سيدعباس ميرشمسي مديرعامل سازمان آتش نشاني يزد اظهار داشت : خوشبختانه این حادثه مصدومی در بر نداشت و تنها خسارت مالی بر جای گذاشت و آتش نشانان يزد ، اشكذر و زارچ با مشارکت یکدیگر از چندین جهت به سوی شعله های آتش حمله ور شدند و توانستند با همکاری هم آتش سوزی گسترده و نفسگیر را با وجود حجم زیادي از بشكه هاي تينر مهار و خاموش کنند و از سرایت آتش به ديگر قسمتها جلوگیری كنند.

مدير عامل سازمان با تصريح اينكه در این حریق  مقداری  زیادی تينر در آتش سوخت ، ابراز داشت : نیروهای عملیات پس از لکه گیری کامل محل حادثه و تحویل به آتش نشانی زارچ به ماموریت خود پایان دادند .

آدرس کوتاه :