با تلاش نفسگیر آتش نشانان از سرايت آتش به واحدهاي مسكوني و تجاري جلوگيري شد

با تلاش نفسگیر آتش نشانان از سرايت آتش به واحدهاي مسكوني و تجاري جلوگيري شد


با تلاش نفسگیر آتش نشانان از سرايت آتش به واحدهاي مسكوني و تجاري جلوگيري شد

حریق گسترده در يك زيرزمين مشترك با سه مغازه واقع در خيابان چمران ، با تلاش بي وقفه نيروهاي عملياتي ایستگاههای شماره 7 ، 1 و 5 آتش نشاني يزد مهار و از گسترش و سرايت حریق به واحدهاي تجاري همكف و واحد هاي مسكوني طبقات بالا جلوگیری شد .

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، محمدرضا رحيمي معاون عمليات سازمان كه از ابتدا در محل حادثه حضور داشت گفت : رخداد این حادثه رأس ساعت 17:33 بعداز ظهر روز دوشنبه هيجدهم مرداد ماه به سامانه 125 این سازمان اطلاع رسانی مي شود و ستاد فرماندهي ، به سرعت آتش نشانان ايستگاه هاي مذكور را با 5 دستگاه خودرو عملياتي به محل حادثه اعزام مي كند .

وي افزود : آتش نشانان در بدو ورود به محل حادثه با صحنه اي مواجه شدند كه يك دستگاه موتور سيكلت به هنگام خروج از زيرزمين به علت نامعلومي دچار آتش سوزي شده و آتش به كارتن هاي دپو شده در آن محل سرايت و اين حادثه رقم مي خورد .

رحيمي در ادامه بيان كرد : نيروهاي اعزامي بی درنگ همزمان با اجراي عمليات ایمن سازی محل، عمليات خاموش کردن شعله های آتش را با جداسازی و دور ساختن مقواها از آتش بوسيله چنگك آغاز و با بکارگیری چند رشته لوله آبدهی پر فشار ، شعله های آتش را محاصره کرده و تحت کنترل خود درآوردند و در نهایت توانستند این آتش سوزی را ساعت 21:23 پس از 4 ساعت تلاش بي وقفه مهار و محل را پس اجراي عمليات خنك كردن تحويل مالك  نمايند .

آتش پاد دوم سيدعباس ميرشمسي مديرعامل سازمان آتش نشاني يزد اظهار داشت : خوشبختانه این حادثه مصدومی در بر نداشت و تنها خسارت مالی بر جای گذاشت و آتش نشانان يزد توانستند با مشارکت یکدیگر اين آتش سوزی گسترده و نفسگیر را با وجود حجم زیاد آتش مهار و خاموش کنند و از سرایت آتش به طبقات بالاتر جلوگیری كنند .