با تلاش آتش نشانان حریق فروشگاه پوشاک فروشی مهار شد

با تلاش آتش نشانان حریق فروشگاه پوشاک فروشی مهار شد


با تلاش آتش نشانان حریق فروشگاه پوشاک فروشی مهار شد

عقربه ها ساعت ساعت 1:58 بعد از نیمه شب امروز 7 اسفند ماه را نشان می داد که گزارشی مبنی بر حریق یک فروشگاه پوشاک فروشی به سامانه 125 آتش نشانی یزد اطلاع رسانی شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد، محمدرضا رحیمی معاون عملیات سازمان که از ابتدا در  محل حادثه حضور داشت و ناظر بر عملکرد آتش نشانان بود، گفت : ستاد فرماندهی بیدرنگ نیروهای عملیاتی ایستگاه شماره یک را با 2 دستگاه خودروی اطفای حریق به ابتدای بلوار امامزاده جعفر(ع) اعزام می نماید.

وی بیان نمود : نیروهای عملیاتی کمتر از 2 دقیقه به محل حادثه رسیدند و با صحنه ای مواجه شدند که آتش تقریباً تمام قسمتهای فروشگاه را فرا گرفته بود بنابراین بلافاصله همزمان با اجرای عملیات ایمن سازی ، عملیات اطفای حریق را آغاز کردند و با تلاش مضاعف توانستند در کمترین زمان ممکن حریق را مهار و از سرایت آتش به دیگر مغازه های همجوار جلوگیری نمایند.

رحیمی با بیان اینکه این آتشسوزی در بررسی اولیه عمدی به به نظر می رسد ، گفت: در این حریق چون از مواد سریع الاشتعال (چوب) برای ایجاد سقف کاذب استفاده شده بود لذا در وحله اول آتش به آن سقفها سرایت و خیلی سریع به دیگر قسمتهای فروشگاه سرایت و این حادثه رقم می خورد.

وی در ادامه بیان نمود:نیروهای عملیاتی پس از اجرای عملیات خنک کردن و جداسازی ،به ایستگاه های خود مراجعت نمودند.