اين جمله را بخاطر بسپاريد آتش سوزي بعدي ممكن است در خانه يا محل كار شما رخ دهد

اين جمله را بخاطر بسپاريد آتش سوزي بعدي ممكن است در خانه يا محل كار شما رخ دهد


اين جمله را بخاطر بسپاريد آتش سوزي بعدي ممكن است در خانه يا محل كار شما رخ دهد

در اطراف ما هميشه وسايلي وجود دارند كه در عين حال كه آرامش و آسايش ما را فراهم مي كنند مي توانند در صورت استفاده نادرست، فضايي ناايمن را ايجاد كنند.

سيدعباس ميرشمسي مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد اظهار داشت : آمار سازمان آتش نشاني نشان دهنده اين است كه بسياري از آتشسوزي هاي بزرگ در منازل و ساختمان هايي با كاربري هاي ديگر به علت بي احتياطي در استفاده از دستگاه ها ، وسايل برقي، گازي و منابع حرارتي و گرمايشي و يا عدم رعايت ايمني در بكارگيري آنهاست و اين مسئله باعث شده تا خسارات جاني و مالي ناشي از حوادث به صورت سالانه افزايش يابد .

مديرعامل سازمان خاطر نشان كرد : براي رخ دادن يك آتش سوزي در خانه يا محل كار شما، نياز نيست كه حتماً انفجاري رخ دهد و يا نفت و بنزين بر روي زمين ريخته و كبريتي به آن رساند، بلكه استفاده نادرست و ناايمن از جزيي ترين وسايل در مصرف مانند پريزهاي برق و بطور كلي وسايل برقي، عدم توجه به جانمايي شمع هاي روشن در خانه، ماهيتابه ي پر روغني كه آتش مي گيرد و ... همگي مي تواند منجر به ايجاد حريقي شود كه در كمترين زمان ممكن كليه وسايل منزل كه عمدتاً از مواد قابل اشتعال هستند را در خود مي بلعد .

ميرشمسي در ادامه بيان نمود : درحالي كه قوانين پيشگيرانه ي زيادي در زمان ساخت ساختمان هاي مسكوني و تجاري اعمال مي شود ولي برخي از راهكارهاي ايمني كه مي تواند از بروز بسياري از حوادث جلوگيري كند ، متاسفانه بعضاً همشهريان عزيز رعايت نمي كنند .

اين مسئول آتش نشاني در حالي كه احساس نگراني مي كرد گفت : اخيراً يك واحد تجاري در مركز شهر مورد حريق واقع مي شود وقتي آتش نشانان ، اين جان بر كفان سلحشور به محل حريق مي رسند مشاهده مي كنند علاوه بر مغازه ، يك منزل پشت اين مغازه مورد حريق است( بعنوان انباري ) كه بيش از 3000 ليتر بشكه هاي تينر در آن نگهداري مي شده است و اين حادثه در حاليست كه مردم  با موبايلهايشان در حال تصوير برداري و به توصيه هاي ايمني ماموران سازمان هيج توجه اي ندارند ، كه احتمال چه انفجار مهيبي وجود دارد.