انفجار در منزل مسکونی منجر به سوختگی پدر و پسر و فوت دختر 6 ساله شد

انفجار در منزل مسکونی منجر به سوختگی پدر و پسر و فوت دختر 6 ساله شد


انفجار در منزل مسکونی منجر به سوختگی پدر و پسر و فوت دختر 6 ساله شد

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد ، با تماس فردی با حالت مضطرب و پریشان به سامانه 125 ساعت 8:32 روز جمعه مورخ بیست پنجم آذر مبنی بر وقوع انفجار شدید در منزل مسکونی واقع در خیابان کاشانی و احتمال اینکه افرادی در زیر آوار مدفون شده باشند  ، بلافاصله پرسنل امداد و نجات از 7 ایستگاه ( شماره های  1 ، 2 ، 5 ، 6 ، 7 ، 8 و 9 ) به همراه 21 نیروی عملیاتی  و با  تجهیزات امدادو نجات و آواربرداری به محل اعلام شده عزیمت نمودند .

پرسنل آتش نشانی به محض رسيدن  به محل ضمن ايمن سازي ، اقدامات تخصصي را  جهت  مهار آوار بوسيله جکهاي مهار کننده و تجهیزات هیدرولیکی و دستگاه بتن بر ،  پس از 3 ساعت تلاش مضاعف  موفق شدند کودک 6 ساله  که در اثر ریزش سقف در زیر آوار مدفون شده بود را  از زیر آوار به بیرون منقل نمایند. متاسفانه پرسنل اورژانس پس از انجام معاینات اولیه مرگ وی را تائید نمودند .

شدت انفجار به حدی بود که باعث وارد شدن خسارت کلی و جزئی به 3 دستگاه خودروی سواری پارک شده در  کوچه  و منازل اطراف گردید  و همچنين درب و پنجره ها به منازل روبرو پرتاب و موجب خساراتي به آنها گرديد.

نكته قابل توجه در اين حادثه ، هماهنگي نسبي نيروهاي زحمت كش شهرداري ، نيروي انتظامي ، مديريت بحران ، اور‍‍ژانس ، هلال احمر با نيروهاي اين سازمان بود .

سید محمد میرجلیلی مدیر عامل سازمان علت این حادثه را نشت گاز شهری در منزل و متعاقب آن ایجاد جرقه در محیط عنوان  و به همشهریان توصیه نمود به محض  استشمام بوی گاز در محیط ، ضمن حفظ خونسردی  و بستن شیر اصلی گاز، بدون ایجاد الکتریسته ساکن و قطع و وصل نمودن کلید های برق ، درب و پنجره ها را به آرامی  باز و با استفاده از حوله نمناک گاز را از محیط به آهستگی  خارج و مراتب را با ذکر آدرس دقیق به سامانه 125 اطلاع دهند

شايان ذكر است كه دراین حادثه تني چند از مسولين  استان ،  شهرستان و همچنين شهردارمحترم و مديرعامل سازمان در محل حضور يافته و از نزديك بر نحوه عمليات نيروهاي امدادي نظارت نمودند  .