انتشار مرگبار گاز مونواکسیدکربن در خودروی ایسوزو

انتشار مرگبار گاز مونواکسیدکربن در خودروی ایسوزو


انتشار مرگبار گاز مونواکسیدکربن در خودروی ایسوزو

انتشار گازمونواکسید کربن در داخل خودرو ایسوزو ، جان مرد جوان را گرفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد، طی تماس شهروندان با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی یزد به سرعت نیروهای عملیاتی ایستگاه شماره 3 را ساعت 12:10 امروز 30 آذر به میدان تره بار شاهدیه رهسپار کرد.

محمدرضا رحیمی معاون عملیات سازمان که خود را به نیروهای امداد و نجات رسانده بود گفت: در داخل یک دستگاه خودرو نیمه سنگین ایسوزو که در روبروی یکی از حجره های آن میدان پارک شده بود، راننده آن خودرو به نام علی.ر 30 ساله در حال استراحت بود که براثر گاز پیک نیکی، دچار گاز گرفتگی شده و کاملاً بی هوش بود.

وی افزود: با توجه به قفل بودن درب خودرو ، نیروهای عملیاتی بی درنگ با استفاده از تجهیزات مخصوص درب خودرو را باز کرده و آن مرد را تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل دادند.

این معاون آتش نشانی اضافه کرد: متأسفانه پس از انجام معاینات پزشکی از سوی امدادگران اورژانس، مشخص شد مرد جوان براثر انتشار گاز مونواکسید کربن دچار گازگرفتگی شده و جان خود را از دست داده است.
رحیمی خاطرنشان کرد: آتش نشانان پس از ایمن سازی، محل حادثه را تحویل مأموران نیروی انتظامی دادند.
گفتنی است؛ کارشناسان سازمان آتش نشانی یزد علت بروز این حادثه را استفاده از گاز پیک نیکی در فضای بسته خودرو و انتشار گاز مونواکسید کربن اعلام کردند.