اجرای مانور آتش سوزی در ایستگاه 5

اجرای مانور آتش سوزی در ایستگاه 5


اجرای مانور آتش سوزی در ایستگاه 5

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد، نيروهاي عملياتي ایستگاه شماره 5 آتش نشانی يزد با 2 دستگاه خودروی سنگین و سبک در مانور آتش سوزی در محل میدان عملیاتی آموزشی سازمان حضور و قدرت عملياتي خود را به نمايش گذاشتند .

محمدرضا رحیمی معاون عملیات سازمان که ناظر بر عملکرد نیروها بود گفت : مانور فوق رأس ساعت10:40 صبح روز یکشنبه12 آذر ماه بدون اطلاع قبلی به نیروهای عملیاتی  ایستگاه 5 آغاز گردید.

وی در ادامه بیان نمود : سناريوي اين تمرين عملياتي بدين صورت بود كه در میدان عملیاتی آموزشی سازمان 2 عدد تانکر بنزین بعلت نامعلومی مورد حریق واقع شده و پس از سرایت به اجسام مجاور گسترش یافته و به سرعت دود غليظ تمام محوطه را فرا مي گيرد كه ستاد فرماندهی بیدرنگ نیروهای عملیاتی ایستگاه مذکور را اعزام می نماید.

رحیمی با بیان اینکه، آتش نشانان به محض رسیدن به محل این مانور عملیاتی به 2 تیم اطفاء تقسیم شدند و با استفاده از تجهیزات انفرادی کانون حریق را شناسایی و نسبت به مهار آن اقدام نمودند ، افزود : نیروهای عملیاتی بعد از پایان این تمرین عملیاتی در ایستگاه شماره 5 سازمان حضور یافته و نحوه عملکرد خود را به مقیاس ارزیابی قرار داده و به نقاط قوت وضعف این مانور عملیاتی پرداختند.

آدرس کوتاه :