آتش نشانان از بروز یک فاجعه جلوگیری کردند

آتش نشانان از بروز یک فاجعه جلوگیری کردند

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد، تلاش به هنگام نیروهای عملیاتی آتش نشانی در خاموش کردن یک مجتمع آتلیه عکس ،مزون و آرایشگاه از وقوع یک حادثه بزرگ جلوگیری نمودند.

محمدرضا رحیمی معاون عملیات سازمان که خود را به محل حریق رسانده و ناظر بر عملکرد نیروها بود در مورد این حادثه گفت : رخداد این حادثه راس ساعت 14:44دیروز چهارشنبه 3 مرداد ماه به سامانه 125 سازمان اطلاع رسانی می شود که بلافاصله ستاد فرماندهی از 3 ایستگاه شماره 8 ،1 و 5 آتش نشانان را با  3 دستگاه خودروی اطفای حریق به بلوار 22 بهمن محله کوچه بیوک کوچه سرسنگی اعزام می نماید .

وی افزود : نخسین گروه از آتش نشانان کمتر از 4 دقیقه به محل آتش سوزی رسیدند و در بدو ورود به محل مشاهده شد یك مجتمع 3 طبقه ، که در خصوص آتلیه عکس ،مزون عروس و آرایشگاه فعالیت داشته به علت نامعلومی آتشسوزی رخ می دهد ، در این هنگام آتش در حال سرایت به دیگر قسمتها بوده که در این لحظه آتش نشانان می رسند و با چند رشته لوله آبدهی پرفشار حریق را مهار و خنک می کنند.

رحیمی با اشاره به اینکه ، این آتشسوزی تنها خسارت مالی در پی داشت و با کمترین تعلل می توانست تبدیل به یک حادثه بزرگ در محل زندگی شهروندان شود، گفت : نیروهای عملیاتی پس از اجرای عملیات تخلیه دود و ارائه توصیه های ایمنی ماموریت خود خاتمه و به ایستگاه های خود مراجعت نمودند.