آتش سوزی در یک واحد مسکونی، مرگ دلخراش بانوی پیر را در پی داشت.

آتش سوزی در یک واحد مسکونی، مرگ دلخراش بانوی پیر را در پی داشت.


آتش سوزی در یک واحد مسکونی، مرگ دلخراش بانوی پیر را در پی داشت.

نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی یزد آتش سوزی در یک ساختمان قدیمی را که مرگ دلخراش یک پیر زن 82 ساله را در پی داشت ، مهار کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد ، وقتی شهروندان شعله های آتش را در یک ساختمان قدیمی مشاهده کردند با سامانه 125 تماس گرفته و درخواست کمک کردند که بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 1 ،5 ،6 و 7 با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی یزد، ساعت 6:16 صبح امروز 5 مهر ماه  به خیابان سلمان بعد از چهار راه سریزدی کوچه غریب روانه شدند.

محمدرضا رحیمی معاون عملیات سازمان که از ابتدا در محل حضور داشت گفت: در یک ساختمان قدیمی که به محل تجمع ضایعات چوب ،پارچه ،پلاستک ،کاغذ و... تبدیل شده بود آتش سوزی رخ داده و پس از رسیدن به علمک و کنتور گاز شهری ، انفجار و همزمان آن آوار در پی داشته و شعله های آتش به سرعت تمام فضای خانه را فرا می گیرد.

وی با بیان اینکه محل حادثه در بافت قدیم قرار داشت و دسترسی خودروهای آتش نشانی به سختی امکان پذیر بود ، افزود: آتش نشانان بی درنگ ایمن سازی های لازم را انجام دادند و به وسیله نردبان دستی، تجهیزات خاموش کننده و دستگاه های تنفسی وارد ساختمان شدند و عملیات مهار شعله های آتش را آغاز کردند.

این معاون آتش نشانی ادامه داد: همزمان گروه دیگری از نیروهای عملیاتی با بکارگیری تجهیزات انفرادی خود را به داخل ساختمان رساندند که متاسفانه با جسد سوخته بانویی پیر مواجه ،که داخل حمام ساختمان در محاصره آتش قرار گرفته بود وی را به بیرون منتقل و تحویل عوامل ذیصلاح دادند و بعد از اجرای عملیات جداسازی و خنک کردن به ایستگاه های خود مراجعت نمودند.

شایان ذکر است که از ابتدای این حادثه آتشپاد دوم سیدعباس میرشمسی رئیس سازمان به اتفاق سعید ایران نژاد بازرس سازمان در محل حادثه حاضر و ناظر بر عملکرد نیروهای عملیاتی بودند.

آدرس کوتاه :